Öppna Lapplandsmästerskapet 2011

Arjeplogs Båt & Trollingklubb

10 års JUBILEUM

Öppna Lapplandsmästerskapet i trolling
i Arjeplog den 30 juni – 2 juli 2011

3:a Karlsson/Svedlund 1:a Silverminken 2:a Carelia Trolling

Resultat  Öppna Lapplandsmästerskapet

Dag 1  bilder    Dag 2 bilder  Dag 3 bilder

Bilder Cadputer

ArjeplognyttArjeplognytt2 Arjeplognytt3

Hej! Har gjort en film om öppna lapplandsmästerskapet 2011 och lagt upp det på youtube i HD kvalité, den är gjort i 2 delar.
Mvh Jonas Tuoremaa (Team Laponia)

71 Anmälda Team

  • SAVE THE BALTIC SALMON- Kenneth Karlsson- Umeå
  • Team Laponia– Anders Hahn- Malmberget
  • Team Skrållan– Bosse Sundberg -Järpen
  • Team Rigghugg- Markus Lundström -Arjeplog
  • Team F4F Lag 1- Richard Granberg -Arvidsjaur
  • Team Silverminken– Tomas Lestander -Arjeplog
  • Team SF-RÖR Trolling- Stefan Flinkfeldt -Arjeplog
  • Team Rulltjut– Hardy Johansson -Nälden
  • Team Bienja varre- Hans Linder -Adak
  • Storlomen -Hans Strömgren -Laisvall
  • Team Vallsarna – Roland Hägglund -Skellefteå
  • Team Arctic– Kjelle Fastesson -Orrviken
  • Team Kåttjokk– Lars Andersson -Arjeplog
  • Team Surprise– Fred Lestander- Arvidsjaur
  • Team 460– Lars Lestander- Laisvall
  • Team Pappa G -Jonas Gudbrandsen -Nälden
  • TeamOgge -Ogge Oginder – Östersund
  • Trolle– Roland Andersson-Arjeplog
  • Team Tisjön– Lars-Åke Lindstrand -Malung
  • Team Stor & Stark -Thure Holmström -Arjeplog
  • Team TT– Pär Marklund -Arvidsjaur
  • Team F4F Lag 2 -Jan Lindblom -Storsund
  • Team Mr Big -Petri Strang -Kokkola Finland
  • Team Jägra -Tony Johansson- Malung
  • Team Jeppis Trolling -Rita Forsbacka -Jakobstad, Finland
  • TeamSilverhatten -Johan Sadelius -Arjeplog
  • Team OGOPOGO -Charlie Fredriksson -Frösön
  • Team Maja -Nils Wallström -Laisvall
  • Team Finkel -Michel Backlund -Arjeplog
  • Team Reprikets Trolling -Mikael Wikström -Arjeplog
  • Team Sandbäcken– Bengt Olsson- Dvärsätt
  • Team Knabben– Ingemar Lestander -Arjeplog
  • Team Absolut– Ulf Larsson -Arvidsjaur
  • Team Totte -Jörgen Totland – Östersund
  • Team Sundström– Urban Sundström- Laisvall
  • Team Bottennappet– Martin Bergström- Arjeplog
  • Team Mäjtar Oxa -Tommy Lindgren -Arvidsjaur
  • Team Colmis– Harald Fjellström -Arjeplog
  • Team Turbåten– Lars Dahlberg -Västerås
  • Team ICA– Mauri Liikamaa -Arjeplog
  • Team Irma– Janne Mattsson- Lit
  • Team Cadputer -Niklas Fahlesson -Upplands Väsby
  • Team Nygatan– Rolf Lestander- Arjeplog
  • Team Järnia -Björn Sundkvist -Arjeplog
  • Team Simloc– Lars-Gunnar Gyllenberg- Arjeplog
  • Team El&Styrsystem AB– Jonny Johansson- Arjeplog
  • Team Go for it– Lars-Göran ”Burre” Nilsson- Frösön
  • Team Hansson– Roger Hansson- Arjeplog
  • Team NFC/CCT -Allan Englund -Skellefteå
  • Team Westermark -Staffan Westermark -Arjeplog
  • Team Dundee– Micke Nordlander -Hallen
  • Team Frisk-Luft -Leif Nordh -Arjeplog
  • Team GKL -Guld Klas Lestander -Arjeplog
  • Team Akkelis -Ulf Karlberg -Arjeplog
  • Team Slowmotion -Micke Elvbo -Tandsbyn
  • Team Abrahamsson Trolling– Marcus Abrahamsson -Arjeplog
  • Team Blåbär– Mikael Johansson-Laisvall
  • Team Lucky Luke– Hans Zackari -Arjeplog
  • Full Rulle -Ulf Lestander- Mellanström
  • Team Robber -Kari Illanvuori- Kokkola -Finland
  • Carelia Trolling Team -Juha Mutanen- Reijola- Finland
  • Kupilka Team– Juha Kosonen- Liperi- Finland
  • Team Slowhands– Ari Hatala -Turenki- Finland
  • Team HK Varma– Hannu Kesonen- Lehmo- Finland
  • Team Karlsson/Svedlund– Niklas Karlsson- Hallen
  • Team Fixarn -Stefan Lundström -Arjeplog
  • Trasselonga
  • Andersson/Omberg– Johan Andersson- Sollefteå
  • Norrsken– Sören Lundström -Arjeplog
  • Barbapapa -Per Andersson- Umeå
  • Team På Grund -Daniel Grundström- Arjeplog

Kommentarer är stängda