Anmälda & info ÖLM 2019

Regler & Info  här pdf

Hyra båtplats under tävlingen kontakta Jonas Lilja 076 140 06 43

STARTLISTAN

1: Bergsviken – Ulf Tengman- Piteå

2: BTK Trolling Team – Jens Enkvist – Burträsk

3: Goforit – Lars Göran Nilsson – Frösön

4: Abrahamsson Trolling – Patrik Abrahamsson – Arjeplog

5:Widman & Co – Magnus Widman – Arjeplog

6:Uddlös – Mikael Wikström –  Arvidsjaur

7: Akkavare – Tobias Möller – Arvidsjaur

8:TT – Pär Marklund- Arvidsjaur

9:Trolle- Roland Andersson – Arjeplog

10: Malmis – Kristian Sundström – Arvidsjaur

11: Cadputer – Niklas Fahlesson – Rimbo

12: NFC/CTT : Allan Englund – Ursviken

13: Silverminken – Thomas Lestander – Laisvallby

14: Berell – Kjell Jönsson – Strömsund

15:Sik & Destroy – Tobias Rekonius – Arjeplog

16: Carlman – Christoffer Carlman – Arjeplog

17:Fjällbo – Martin Nilsson – Arvidsjaur

18:Blixt Sport – Ronny Brännström – Umeå

19:Storlommen- Hans Strömgren-Laisvallby

20: F4F Lag 1 – Richard Granberg – Arvidsjaur

21:Bottennappet – Martin Bergström – Arjeplog

22:460- Lars Lestander – Laisvallby

23: Storsloken – Jon Jonsson – Stugun 

24: Reprikets Trolling – Micael Vikström -Arjeplog

25: North Western – Eije Bjuhr .- Malå

26: Eken – Daniel Ek – Slagnäs

27: FullFart – Greger Jonsson – Malmberget

28: Laxlös – Ulf Lundström – Arjeplog

29:Stor & Stark – Thure Holmström – Arjeplog

30: Bienjavarre – Hans Linder – Adak

31 : Flingan Trolling- Stefan Flinkfeldt – Älvsbyn

32: Save the baltic salmon – Kenneth Karlsson – Hörnefors

33: Åkerholmen – Robert Sjöberg – Åsele

34: Kåttjokk – Lars Andersson – Arjeplog

35: LaKa-Trolling – Hasse Larsson – Arjeplog

36: Lillommen – Hugo Karlman – Arjeplog

37: OGOPOGO – Charlie Fredriksson – Frösön

38: Ogge – Ogge Oginder – Östersund

39: Löjan – Jonas Tuoremaa – Gällivare

40 : 3GL – Dan Lestander – Luleå

41: ICE – Hardy Johansson – Gullön

42: Järnia Arjeplog – Björn Sundqvist – Arjeplog

43: Blåbär – Mikael Johansson – Laisvallby

44: F4F Lag2 – Jan Lindblom – Älvsbyn

45: Turbåten – Karl Axel Dahlberg – Arjeplog 

46: RajRaj – Robert Lestander – Arjeplog

47: Fluka – Tom Nilsson – Racksund 

48: Slowmotion – Micke Elvbo – Tandsbyn 

49: Storudden – Thomas Lindgren – Arvidsjaur 

50: Knabben – Ingemar Lestander – Arjeplog

51: Yxvägen – Robert Lundström – Arjeplog

52: Full Rulle – Ulf Laestander – Mellanström

53. Jeppis Trolling – Esa Forsbacka – Jakobstad 

54. Mr Big – Petri Strang – Kokola 

55.Icaros – Kari Illanvuori – Kokkola

56:SlowHands – Ari Hahtala – Janakkala 

57: RXi – Hanno Kesonen – Finland

58: S-1 Finland – Juha Muttanen – Finland

59: Lundin/Omberg – Andreas Omberg – Sollefteå 

60: Experience Arjeplog – Joakim Armgren -Arjeplog

 

Anmälan

 

 

 

Återbud

Svahn – Jesper Öberg -Umeå 

 

 

Kommentarer inaktiverade.