Öppna Lapplandsmästerskapet 2016

Öppna Lapplandsmästerskapet i trolling 2016

Ett femtonårs jubileum

Största fisk under ÖLM  ( 5000 kr )sponsras av Widmans Gräv AB

3 st   Garmin quatix 3   klockor ,  det lottades ut  en per dag bland alla deltagare  sponsor Garmin via Granns Järn&Bygg

 

Slutresultat ÖLM 2016

slutOLM2016

Lite sparsammare med bilder idag ,regnet o lite jobb med listor störde idag ..fotogalleri.arjeplogstrollingklubb.com

 

 

invagdag2

Filmsnutt från Stefan Holm Trolling 1-HD 720p

Resultat dag 1

DSC06996

Lite bilder  http://fotogalleri.arjeplogstrollingklubb.com

 

Klara Team  Anmälan/Betalning

1.BTK trolling Team      Jens Enkvist   Burträsk

2.Malmis                         Kristian Sundström  Arvidsjaur

3.Trolle                            Roland Andersson  Arjeplog

4.Bienjavarre                 Hans Linder  Adak

5.Silverminken              Thomas Lestander Laisvallby

6.Widman & Co            Magnus Widman  Arjeplog

7.Goforit                          Lars Göran Nilsson  Frösön

8.F4F lag 1                      Richard  Granberg  Arvidsjaur

9.Reprikets Trolling     Mikael Wikström  Arjeplog

10.Shakira                      Tord Holmström  Arvidsjaur

11.Precision                    Ingemar Olsson  Kiruna

12.Storlommen             Hans Strömgren Laisvallby

13.Bottennappet           Martin Bergström Arjeplog

14.Mörsil                        Fredrik Eriksson  Mörsil

15.OGOPOGO                Charlie Fredriksson   Frösön

16.Uddlös                        Mikael Wikström  Arvidsjaur

17.Finkel                          Michel Backlund  Galtisjaur

18.Kåttjokk                      Lars Andersson  Arjeplog

19.Blocktorsk                  Joakim Armgren  Arjeplog

20.SF-Rör Trolling        Stefan Flinkfeldt  Älvsbyn

21.Fullfart                         Greger Jonsson  Malmberget

22.Colmis                          Harald Fjellström   Arjeplog

23.Stor & Stark                Thure Holmström  Arjeplog

24.Widman Jr                   Leo Widman  Arjeplog

25.Cadputer                       Niklas Fahlesson  Rimbo

26.Sandbäcken                   Bengt Olsson     Dvärsätt

27.Trollingman                  Janne Vik        Norberg

28.Mäjtar Oxa                    Tommy Lindgren  Arvidsjaur

29.OFC/S-FISHING         Micke Svedlund Tandsbyn

30.Abrahamsson Trolling    Patrik Abrahamsson  Arjeplog

31.Laponia                             Anders Hahn    Gällivare

32.SAVE THE BALTIC SALMON    Kenneth Karlsson

33.Experience   Arjeplog                Johan Sadelius  Arjeplog

34.460                                Lars Lestander       Laisvall

35.F4F lag 2                       Jan Lindblom  Älvsbyn

36.Full Rulle                      Ulf Laestander   Mellanström

37.Pappa G                         Jonas Guldbrandsen   Nälden

38.TT                                 Pär Marklund  Arvidsjaur

39.Gran Anders Trolling  Per Andersson    Umeå

40.Turbåten                      Lars Dahlberg   Västerås

41.Tjintokk                          Daniel Ek  Slagnäs

42.Skrållan                         Bo Sundberg    Järpen

43.Kunnan                        Björn Sundqvist  Arjeplog

44.Gråträsk                       Mikael Granberg    Arvidsjaur

45.Laxlös                           Ulf Lundström   Arjeplog

46.3 GKL                           Dan  Lestander   Luleå

47.Åkerholmen                 Robert Sjöberg   Åsele

48.Proline                         Ulf Tengman    Piteå

49.Rengård                       Joakim Karlberg  Arjeplog

50.Andersson/Omberg   Andreas Omberg  Sollefteå

51.OGGE                          Ogge Oginder      Östersund

52.NFC/CTT                    Allan Englund      Ursviken

53.Knabben                      Ingemar Lestander   Arjeplog

54.Karlsson                      Niklas Karlsson   Hallen

55.Mr Big                            Petri Strang       Kokkola

56.Dikks Tvätt                  Johnny Johansson  Arjeplog

57.S 1 Finland                    Jukka Saastamoinen  Helsinki

58.SlowHands                    Ari Hahtala

59.Vanninen                      Lasse Vanninen

60.Solberg                        Stefan Lundström     Arjeplog

61.Laitehuolto                  Ari Salo           Kokkola

62.Laka Trolling             Hasse Larsson      Arjeplog

63.Pitälva                         Freddy Långdahl    Arjeplog

64.Lestander/Gustavsson     Robert Lestander  Arjeplog

65.Hansson                     Roger Hansson      Arjeplog

66. 520                            Rickard Karlman    Arjeplog

Kommentarer är stängda